Wydarzenia - 2009

 

Konkurs Wigilijny
21 grudnia 2009 - Rzeszów

Konkurs adresowany był do LGD z terenu naszego województwa. Celem Konkursu było wyłonienie i promowanie najlepszych obrzędów i potraw bożonarodzeniowych oraz poznawanie i kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych województwa podkarpackiego. Konkurs organizowany był w 2 kategoriach: 1. kategoria A - „Stołu wigilijnego” , 2. kategoria B - „Obrzędów bożonarodzeniowych” - realizowanych w 2 etapach.

Dokonując zgłoszenia, LGD wyznaczyła do udziału w Konkursie W Kat. B grupę obrzędową z Krowicy Hołodowskiej z zespołem śpiewaczym NIESPODZIANKA. Przygotowany został film prezentujący obrzęd pt. „Wigilia na lubaczowskiej wsi”, celem wysłania wraz ze zgłoszeniem konkursowym. W ramach pierwszego etapu film został zakwalifikowany do następnej – finałowej części, która odbyła się 21 grudnia 2009 r. na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. W wyniku oceny występów finałowych Kapituła Konkursowa wybrała najlepszych wykonawców. Obrzęd prezentowany przez krowicką grupę obrzędową został wyróżniony trzecim miejscem w konkursie. Ponadto pani Anna Pukas, za oryginalność i wyjątkowość otrzymała nagrodę specjalną od Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Łącznie, oprócz wielu wrażeń, reprezentacja naszej LGD przywiozła kamerę wideo, zestaw mini-wieża i kino domowe oraz jak zwykle po takich występach – bagaż doświadczeń na przyszłość. Laureatom życzymy jeszcze wielu sukcesów na niwie kulturalno – folklorystycznej oraz nieustannego wsparcia ze strony zarówno bliskich jak i sponsorów. (inf.wł.)

Zobacz zdjęcia z finału
wydarzenia 2015

wydarzenia 2014

wydarzenia 2013

wydarzenia 2012

wydarzenia 2011

wydarzenia 2010


Nasi partnerzy

Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Strona internetowa opracowana jest przez Lokalną Grupę Działania "Rozwój Ziemi Lubaczowskiej".
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Aktualności

Strona 1 z 41  > >>

Zakończenie naboru wniosków!

Rozwijanie działalności gospodarczej

więcej ...

Zakończenie naboru wniosków!

Podejmowanie działalności gospodarczej  

więcej ...

Wkrótce nabory wniosków!

Rozwijanie działalności gospodarczej 

więcej ...

Wkrótce nabory wniosków!

Podejmowanie działalności gospodarczej

więcej ...

Uwaga!

Funkcjonowanie Biura LGD 

więcej ...Licznik odwiedzin: 2600544